Úvěrové podvody

Trestní zákon (§ 250b) definuje úvěrový podvod jako jednání někoho, kdo při sjednávání úvěrové podvodyúvěrové smlouvy či v žádosti o poskytnutí subvence nebo dotace uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí. Takovému jedinci pak hrozí hned několik trestů, v případě že způsobí svým činem škodu velkého rozsahu mu dokonce hrozí odnětí svobody v rozmezí 5 – 12 let.

Ale přesto se setkáváme běžně se zkušenostmi lidí, kteří právě takovým podvodníkům naletěli a byť tím přicházejí většinou o peníze, často se jedná o lidi v tísnivé finanční situaci, pro které je každá tisícikoruna více než důležitá.

Právě pro ně vznikají v současnosti na internetu weby zaměřené na vzájemné předávání si zkušeností s věřiteli poskytujícími úvěry. Pokud si tedy hodláte půjčit od nějaké soukromé osoby peníze, a nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by Vám mohl doporučit někoho opravdu solidního, určitě si nějaké podobné stránky najděte. Naleznete na nich sekci s nesolidními poskytovateli (nebo přímo s podvodníky) často nazvanou jako Blacklist (černá listina). Od těchto lidí si tedy peníze rozhodně nepůjčujte. Na druhou stranu většina těchto stránek obsahuje i sekci, kde lidé umisťují své pozitivní zkušenosti s věřiteli.

Zde je pár bodů, které Vám většinou odhalí podvodníka rovnou:

  • Komunikuje s Vámi pouze pomocí emailů či zpráv SMS odmítá osobní schůzku
  • Vyžaduje ještě před vyplacením půjčky poplatek za jeho vyřízení
  • Mnoho podvodníků falšuje výpisy z banky
  • Chtějí ať přijedete za nimi
  • Vždy si přečtěte doporučení
  • Ověřte si IČO a DIČ- ověření zde

Takto jednajícím lidem se v každém případě raději vyhněte, nejspíše se ušetříte výrazného prohloubení vašich starostí.

Pokud nechcete naletět úvěrovým podvodníkům, tak neváhejte a využijte naše půjčky které jsou ověřené a bez žádných podvodů. Více informací zde

Pokud jste se setkali s nějakou společností nebo fyzickou osobou která nabízí podvody, tak neváhejte popište zkušenost a o koho jde ať se může vyvarovat více lidí.

Powered by WordPress | Designed by: backlink indexing | Thanks to buy wow gold, etikettenkiste.de and buy backlinks