Jak s jistotou poznáte seriózního poskytovatele nebankovní půjčky?

Není to tak dlouho, co se to hemžilo zprávami o tom, jak se klienti kvůli nebankovní půjčce dostali do ještě větších finančních problémů a dohnalo je to až do spárů exekutora. Vina se svalovala na podvodné firmy, které nastavily neférové podmínky, a právě kvůli nim vznikla celá řada nepříjemností.

Omezený počet hlavně díky novele

Aby se takové případy neopakovaly, byla vytvořena novela zákona o spotřebitelském úvěru. Jejím cílem je stabilizovat nebankovní sektor a odstranit z něj podvodné firmy. První úspěchy jsou už vidět. Do 1. 3. 2017 si společnosti musely požádat o vydání licence k poskytování nebankovní půjčky. Z původních několika set tisíc společností to udělala jen hrstka z nich.

Počet poskytovatelů se tak rapidně snížil a díky tomu mají klienti větší jistotu, že si budou půjčovat od férové firmy. Současně musí každý poskytovatel prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč. Více se o novele dozvíte tady. Jestli firma o licenci požádala, zjistíte na webu ČNB.

Jak s jistotou poznáte seriózního poskytovatele nebankovní půjčky?

Členství je také k dobru

Pokuste se také zjistit, jestli je poskytovatel členem Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů. Je to dobrovolné sdružení. Jeho členové se snaží postupně zlepšovat nebankovní sektor. Všichni například musí dodržovat etický kodex, ve kterém se zavazují k poskytování všech důležitých informací a zcela odmítají klamavou reklamu. Seznam členů je dostupný na internetových stránkách APNÚ.

Možnost půjčit si i zdarma

Známkou serióznosti je samotná nabídka společnosti. Například Via SMS s.r.o. (jedna ze zakládajících společností APNÚ) poskytuje půjčky do výplaty zcela bez poplatku (pro všechny nové klienty).

Možnost půjčit si i zdarma

Každý si díky tomu může principy nebankovního půjčování vyzkoušet. Via SMS nabízí až 8000 Kč na 30 dní pro osoby od 20 do 68 let. Půjčka před výplatou od Via SMS je dokonce dostupná i pro ty, kdo nemohou ručit nebo mají záznam v registru dlužníků.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: backlink indexing | Thanks to buy wow gold, etikettenkiste.de and buy backlinks